Kekkilä turbaplokk on vastupidav looduslik materjal aedade rajamiseks. Nagu nimigi ütleb, on tegemist puhta kuivatatud turbaga. Turbaplokkidest võib püstitada aeda erinevaid rajatisi ja detaile. Plokid on lõigatud tervelt välja soost kaevandatud pruunsamblast moodustunud turbast ning neid ei ole peale kuivatamise muul moel töödeldud.
<
Alusepakkumine! Komplektis 64 kotti.
Kas oled unistanud kaunist lillepeenrast, kuid sa ei tea, kuidas idee ellu viia? Kergesti teostatava nädalavahetuseprojektina kerkiv turbaplokkidest müür on arvestatav lahendus kõikidele, kes soovivad suuremate kuludeta ja abitööjõudu kaasamata luua selgelt piiritletud istutusala. Looduslikes aedades on turbaplokk väga hea ehitusmaterjal ka seetõttu, et sammalduv turbaplokk sulandub kiiresti ümbrusesse. Kekkilä Turbaplokke on kerge teisaldada ja vormida. Lisaks püsilillepeenra äärismüürile võid neist ehitada ka näiteks salati- või maitsetaimepeenraid! Kõrgpeenra kujundamist alustatakse turbaplokkidest servale tasase aluspinna loomisest. Siis on Turbaplokke lihtne paigaldada ja töö sujub kiiresti. Kekkilä Turbaplokkide paigaldamine käib kiiresti. Plokid paigutatakse piki suunas laiem külg vastu maad, siis tuleb turbaplokimüürist nii vastupidav, et talub ka laste hoogsaid mänge. Plokkide servad silutakse klaasvillanoa või tavalise käsisaega, et plokid tihedalt üksteise vastu paigutuksid. Tihedalt ehitatud plokiserv püsib ühtlaselt niiske ning sammaldub kiiremini. Sammaldunud plokimüür sulandub hästi loodusliku ümbrusega. Plokimüüri väliskülg tasandatakse noaga siledaks. Turbaploki pikkus on umbes 45 cm ja laius umbes 30 cm. Plokid kinnitatakse aluspinnase külge bambusvarrastega. Võib kasutada ka puidust vardaid, kuid bambus kõduneb aeglasemalt kui puit. Kõrgemate müürikonstruktsioonide sidumiseks võib kasutada näiteks teraslatte. Bambusvardad lüüakse haamriga läbi plokkide nii horisontaal- kui ka vertikaalsuunas. Varraste pealt ei peaks kokku hoidma, sest nende kasutamine tagab, et plokid ei saaks ilmaolude või tõugete mõjul paigast liikuda. Turbaplokkidest serva kastmine on alguses väga oluline. Uus plokk on tihe ning selle imamisvõime ei ole ka kuivana kuigi hea. Esimesel kastmiskorral kastetakse plokke esmalt kuuma veega ja kohe seejärel külma veega. Soe vesi avab turbaploki tiheda pinna ning seejärel imendub külm vesi kiiremini. Plokkidel ei tohiks esimesel suvel kuivada lasta, sest vastasel korral ploki sammaldumine aeglustub. Kui ehitatakse müüri, on kindlasti vaja ka mörti! Turbaplokkide servade noaga silumisel tekib turbajääke, millest saab vuukimissegu: murenda turbatükid sooja vette ja sega need ühtlaselt tihedaks massiks. Turbasegu vajutatakse plokkide vuukidesse, nii kaovad müürist kergesti kuivavad õhuvahed. Lõpuks on käes aeg kontrollida hoolikalt üle kõik plokikonstruktsiooni vuugid. Turbaplokipeenra ette külvatakse muru. Selleks tuleb aluspinnas tasandada ja umbrohtudest puhastada. Seejärel laotatakse pinnasele muru külvamiseks sobivat Kekkilä Aiamulda. Aiamuld rehitsetakse tasaseks kihiks ja tihendatakse raudreha teise poolega vajutades. Muruseeme külvatakse ühtlaselt ettevalmistatud pinnasele ja kaetakse õhukese mullakihiga. Lõpuks tihendatakse pinnas veel kergelt rehaga vajutades.
Aed võib olla hubane ja lopsakas, ilma et see tunduks metsik. Turbaplokkide abil võib looduse rikkalikku kasvujõudu õrnalt suunata. Kui aias on saavutatud tasakaal ja puud on suureks kasvanud, on koduaednikul uuendamiseks mõnevõrra piiratud võimalused. Aastakümneid vana õunapuu juurestikku ei tohiks heast peast kaevama hakata, mis siis, et mõtteis mõlgub kaunis õitsev maakoduaia stiilis puudealune. Lahenduse annab hõlpsasti kujundatav Turbaplokk, mis võimaldab istutada uusi põõsaid ja püsikuid üksnes murukamara eemaldamise vaevaga. Turbaploki serv on looduslikult kaunis ning nii aia põhitaimed kui ka eksootilised ja talvekartlikud kaunitarid saavad kasu kõrgendatud kasvupinnasest ja puude pakutavast kaitsest. Hoolitsetud aia osa ja looduslikuma ala vaheline piir on sageli veidi ebamäärane. Turbaplokkide abil võib selle piiri muuta selgemaks. Sel viisil sündinud kõrgpeenrasse saab suurepäraselt istutada metsaserva sobivaid madalaid põõsaid, näiteks põõsasmustikaid. Turbaplokkidest peenar täidetakse sellesse istutatavate taimede jaoks sobiva kasvupinnasega: okastaimedele ja muudele happelist mulda eelistavatele taimedele pannakse Okastaime- ja Rodomulda, püsikutele Püsiku- ja Roosimulda ning söödavate taimede jaoks Mahedat Aiamulda. Kui istutusala on piisavalt suur, võib rajada lopsaka ja silmailu pakkuva taimekompositsiooni. Ajapikku kasvab turbaplokist piirdele roheline sammal, kui piire pole just väga kuiva koha peal. Selle kasvu saab kiirendada, kui valada piirdele samblapurust ja hapupiimast tehtud segu.