Kuni -10% LISAKS koodiga!
02
P
22
T
08
MIN
46
S

KODU RATASTEL OSA 7: kaubikust on saanud kodu - viimistlus

Jagage:

Viimistlusmaterjalide valimiseks seisis ees järjekordne käik Pärnu Bauhofi. Ostunimekiri oli pikk ja eelnevalt läbi mõeldud: vaja oli välja valida laminaatparkett, liistud, seinapaneelid lae lõpetamiseks, köögi töötasapind, kraanikauss ja muud väiksemad detailid.


Seinad

Seinapaneelide panek osutus kõige aeganõudvamaks. MDF paneelide kasuks otsustati peamiselt kaalu pärast. Puidust voodrilauad on poole paksemad ja sellest tulenevalt ka suurema kaaluga. Eero ja Mari-Anne lisavad, et nad soovisid kogu kaalu hoida võimalikult põranda ligi. MDF paneelide paigaldamist pidasid noored liikuva kodu ehitajad üsnagi lihtsaks: „Mõõdad välja, lõikad, lased seina külge kinni kruvidega ja järgmine rivi kinnitub juba soonde.“ Viimasel päeval avastas Eero, et seinapaneelide kõrval müüdi ka spetsiaalseid klambreid kinnitamiseks: “Arvestades kaubiku liikumist ja rappumist, siis ilmselt kruvidega oleksime pidanud nii või teisiti kinnitama, klambrid oleksid lihtsalt lisatugevduseks.“

Põrand

Järgmine samm oli põranda paigaldamine. Praktilistel kaalutlustel otsustati viimistleda ainult kaubiku sisemine osa. Tagumises garaaži osas on plaanis hoiustada näiteks rulad, motikad, rattad, mis parketti kriimustavad. Põrandapinda on kaubikus ligikaudu kuus ruutmeetrit, kuid sisemusi viimistluseks arvestuslikult kolm ruutmeetrit. Eero lisab: „Tuli ka arvestada, et erinevate tükkide lõikamisel tekib loomulik kadu. Paigaldamine ise on seinapaneelidele väga sarnane. Alustad tagumisest seinast ja liigud kaubiku ukse poole. Kõik plaadid kinnituvad spetsiaalsesse soonde. Kindlasti tuleb kõik haamri ja lauajupiga üle käia, et plaadid kinnituksid korralikult ja ei jääks vahesid.“

Auto põrand

Köök

Köögi puhul on märksõnadeks lihtsus ja minimalistlikkus. Kraanikausi all on 30-liitrine puhta vee kanister ja 20-liitrine äravoolu kanister. Soov oli paigaldada ka käsipumbaga kraan, mida kahjuks ei õnnestunud leida ning jooksev vesi jääb tulevikuplaanidesse. Teise osa tasapinna all täidab korvtorn, kus hoitakse toiduaineid ja kõiki tarvikuid. Söögitegemiseks kasutatakse väikest kohverpliiti, mis tarbib 227 g butaangaasi purke ning mida leidub valdavas osas Euroopas. Ühest purgist jätkub umbes 3-4 päeva, et kolmeliikmeline pere saaks söönuks kolm korda päevas.

Lahendus külmkapi valiku osas on veel lahtine: „Me ei ole otsustanud, kas kasutada gaasi- või elektrikülmikut. Mõlemal juhul vajab kaubik natukene konfigureerimist. Ühel juhul tahab gaasikülmik ventileerimist, elektrikülmik vajab aga suuremat akupanka või isegi päikesepaneele. Eks tulevik näitab, milliseid uuendusi teeme.“

Kaubikust on saanud kodu



Eero ja Mari-Anne pealehakkamine on innustav. Omamata eelnevat kogemust ehitustöödel, valmis 16 päevaga päevi näinud kaubikust väike, kuid hubane liikuv kodu.

Noort pere ootab ees seiklusterohke aasta. Kui soovid nende tegemistele ka edaspidi kaasa elada, siis siis liitu „Kodu ratastel“ teekonnaga Youtube’is ja Instagramis @lifeisaview.

Jagage: